Sukcesy zalasowskich kolędników!

Od kilku lat okres świąteczny w Zalasowej nieodłącznie kojarzy się z występami grup kolędniczych. Również w tym roku Zespół Regionalny Zalasowianie przedstawił widowiska kolędnicze: Z gwiazdą zaprezentowali się dorośli panowie (przygotowani przez Annę Wenc-Zabawa), natomiast Herodów w tym roku zagrała najmłodsza grupa (poprowadzona przez Kazimierza Dębickiego). Oprócz występów w kościołach i innych pokazów, kolędnicy wzięli udział w kilku przeglądach i konkursach zajmując wysokie miejsca.
6 stycznia odbył się Przegląd Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej. Zalasowscy kolędnicy z gwiazdą przywieźli nagrodę główną konkursu – Złotego Turonia!
Trzy dni później, 9 stycznia, miał miejsce najważniejszy konkurs kolędniczy w naszym regionie: XXXIV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych o Lipnicką Gwiazdę. W tym wydarzeniu wzięli udział dorośli kolędnicy, jak i Herody przedstawiane przez młodszych chłopców. Obie grupy zakończyły zmagania konkursowe na I miejscach w swoich kategoriach! Dodatkowo, nagrodę indywidualną za postać Heroda otrzymał Mikołaj Gutkowski. Dzięki zajęciu najwyższego miejsca dorosła grupa otrzymała nominację do udziału w konkursie w Bukowinie Tatrzańskiej.
Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych podczas 44. Karnawału Góralskiego trwał w tym roku od 4 do 7 lutego. Wydarzenie to jest najważniejszym i największym przeglądem grup kolędniczych z całej Polski, a Zalasowianie są od kilku lat stałymi uczestnikami tego konkursu. Tegoroczne Jury podkreślało, że poziom grup kolędniczych utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a tegoroczne występy były wyjątkowo dobrze przygotowane. Program Z gwiazdą w Bukowinie otrzymał III miejsce i Brązową Rozetę Góralską!

Ewelina Matug

Foto Wiesław Matug

Kategoria: Aktualności, Galeria  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.