Spotkanie w Berlinie w ramach ERASMUS+

Spotkanie w Berlinie w ramach programu ERASMUS+ „TechnologiE INFORMACYJNO” KOMUNIKACYJNE ORAZ     e – learning w życiu codziennym DOROSŁYCH”

W dniach 5 – 9 października 2015 roku w Berlinie odbyło się kolejne spotkanie robocze w ramach programu Erasmus+.  W wymianie doświadczeń brali udział Norwedzy, Szwedzi, Hiszpanie, Rumunii, Turcy, Niemcy oraz Polska czyli wszyscy partnerzy i koordynatorzy projektu, którego celem jest zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu osób dorosłych. Gospodarzem była organizacja NGO Vereins Gesellschaft für Inklusion und Soziale Arbeit e.V., która na co dzień zajmuje się realizacją zadań z zakresu pomocy osobom dorosłym. Podczas prac związanych z przygotowaniami do kolejnych działań zapoznano wszystkich uczestników z niemieckim systemem opieki nad osobami niepełnosprawnymi  oraz zaprezentowano projekty nowelizacji prawa, które niejednokrotnie musi nadążać za szybkim postępem technologicznym. Działania  Federalnego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej przedstawił reprezentant urzędu. Prace obejmują wsparcie osób z różną niepełnosprawnością zaawansowaną w różnymi stopniu, a ich celem jest ułatwienie codziennego, samodzielnego funkcjonowania ludzi w codziennym życiu.

Odbyła się także video konferencja z brytyjskim trenerem, który zaprezentował oczekiwania wobec uczestników kolejnego spotkania warsztatowego w Hiszpanii. Uczestnicy oprócz wymiany doświadczeń związanych z realizacją różnorodnych, właściwych dla każdej organizacji zadań mieli okazję zobaczyć ?od środka? niemiecki parlament ? Bundestag. Podobnie jak w Polsce zwiedzanie Sejmu z przewodnikiem jest bezpłatne tak samo w Niemczech: szczególnie miłym akcentem był fakt, że przewodnikiem po Parlamencie była nasza rodaczka z Torunia. Następne spotkanie partnerskie odbędzie się w czerwcu w Zalasowej, a organizacje współpracujące z nami czekają na nie z dużym zainteresowaniem. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do współpracy.

Kategoria: Aktualności, Galeria, Projekty  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.