Erasmus+ i kursy: komputerowy i języka angielskiego.

 

W ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej Erasmus+  Stowarzyszenie Zalasowian wraz z partnerami z sześciu krajów UE realizuje projekt pt. „Technologie ICT i e-learning w życiu codziennym”. W ramach projektu 20 lutego rozpoczęliśmy realizację kursów: podstaw obsługi komputera i języka angielskiego ” poziom podstawowy (A1).  Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o dużej liczbie osób zainteresowanych udziałem w tych formach doskonalenia swoich umiejętności. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 50 osób. Jesteśmy pełni uznania dla uczestników, którzy wolny czas poświęcają na zdobywanie nowej wiedzy.

Zajęcia komputerowe odbywają się w dwóch grupach w każdy czwartek o godzinie 17.00  i 19.00 w Bibliotece Publicznej, gdzie pod okiem nauczyciela informatyki przez dwie godziny dorośli pilnie poznają wirtualny świat Internetu i tajniki obsługi komputera, który po kilku zaledwie zajęciach już przestaje mieć wszelkie tajemnice. Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy będą właścicielami internetowych kont pocztowych, zdobędą umiejętność obsługi komunikatorów internetowych i zapoznają się z możliwościami, które daje Internet.

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się także w dwóch grupach w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 i 19.00 w Pałacu Pod Dębami i są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli: Annę Łasiak i Johna Oxley`a. John, który nie zna języka polskiego jest cierpliwym pedagogiem, który z pełną wyrozumiałością pomaga opanować trudną wymowę języka angielskiego. W tej pracy wspiera Go Ania, która każdemu uczestnikowi zajęć umożliwia zrozumienie obcych słów i pomaga w doskonalszym zapamiętaniu nowych treści. Uczestnicy zajęć z pełnym zaangażowaniem przychodzą na zajęcia i pilnie powtarzają zadane lekcje w domu. Liczymy, że w maju 2016 roku ? kiedy do Zalasowej zawitają partnerzy projektu z Norwegii, Szwecji, Niemiec, Turcji, Hiszpanii i Rumunii nasi kursanci  będą (prawie) płynnie komunikować się w języku angielskim. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Stowarzyszenie Zalasowian nadal serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zapisów na zajęcia. Wszelkich informacji udziela koordynator projektu Barbara Golec tel.: 14 6542 021 /dom.

Kategoria: Aktualności, Galeria, Projekty  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.