Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II

DZIĘKCZYNIENIE ZA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II

Spełniły się marzenia milionów katolików na całym świecie! 27 kwietnia godzinie 10.15 Jan Paweł II uroczyście został włączony w poczet świętych Kościoła. Jego proces kanonizacyjny był jednym z najkrótszych w historii. Nic dziwnego, bo jeszcze za życia Papieża wierni byli pewni, że zostanie on wyniesiony na ołtarze.

W dniu 1 maja ,  3 dni po  tym wielkim wydarzeniem, jakim była kanonizacja Jana Pawła II,  Klub Miłośników Poezji działający pod patronatem Stowarzyszenia Zalasowian, Grupa Apostolska oraz ksiądz katecheta Paweł Róg przygotowali program słowno -muzyczny  poświęcony pamięci tego wielkiego Polaka? Jan Paweł II był nazywany Pasterzem Kościoła, Piotrem naszych czasów oraz niekwestionowanym autorytetem moralnym. Dla wielu z nas  był wzorem do naśladowania, a dla młodzieży – mentorem.

Wiele pięknych homilii, miliony słów skierował Jan Paweł II do Polaków w czasie dziewięciu wizyt w Ojczyźnie. Niektóre z nich przypomnieliśmy  w dzień uczczenia Tego wielkiego Polaka .

Program  rozpoczęliśmy  filmikiem z Kanonizacji. Było to przypomnienie niedzielnego wydarzenia. Wszyscy wierni jeszcze raz mogli posłuchać jak Papież Franciszek ogłasza Jana Pawła II i  Jan XXIII  świętymi . Następnie w skupieniu słuchaliśmy nauk Jana Pawła II , które przypominali członkowie Klubu Miłośników Poezji ( Małgorzata Januś ,Lesława Dominiewska ,Leszek Sutkowski ,Stanisław Pikus), a przeplatane były one piosenkami w wykonaniu duetu Monika Zegar  i Seweryn Gutkowski (piosenka „Wieża Modlitwy”) oraz solowym występem  Natalii Kawa w  piosence  „Strumieniu” i  „Zostań z Nami”.  Piękne aranżacje muzyczne zawdzięczamy Grzesiowi Kluzkowi. Grupa Apostolska włączyła się wykonaniem pieśniami „Abba Ojcze” i ulubioną pieśnią  Jana Pawła II „Barka”. Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że mamy dostęp do wielu nagrań i filmów archiwalnych z wystąpieniami i nauczaniem Naszego Papieża.  Były one częścią programu, a ich wyboru na ten dzień dokonał Ks. Paweł Róg.

Wszyscy obecni na spotkaniu bardzo głęboko przeżyli tę chwilę wspomnień o Karolu Wojtyle, naszym wielkim rodaku, poecie i Ojcu Świętym. Na twarzach zgromadzonych dostrzec można było zadumę i tęsknotę za Janem Pawłem II.

Następnie wyszliśmy na Plac Maryjny aby tam odśpiewać Litanie Do Ojca Świętego .

Scenariusz opracowali Monika Zegar, Katarzyna Mróz i ksiądz Paweł  Róg.

Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc w przygotowaniu.

 

                                                                                   Prezes Klubu Miłośników Poezji

                                                              Katarzyna Mróz.

Foto T. Sępek

Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.