PODZIĘKOWANIE ZA PLONY – DOŻYNKI GMINNE 2018

W niedzielę 19 sierpnia w naszej miejscowości miały miejsce dożynki gminne. Jak każe tradycja, co roku w święto Matki Boskiej Zielnej zmierzamy do kościoła z naręczem kwiatów, zbóż i owoców by podziękować za dary ziemi. W następujące po tym święcie weekendy organizowane są wydarzenia, na których jako społeczność dziękujemy za tegoroczne plony i wspólnie świętujemy zakończenie zbiorów.

W tym roku mieszkańcy naszej gminy przybyli do Zalasowej, aby tu bawić się na dożynkach. Rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą o godzinie 14, na której zostały poświęcone wszystkie wieńce dożynkowe przygotowane w poszczególnych miejscowościach. Było ich aż 17, w tym 6 z Zalasowej uplecionych przez Koło Gospodyń Wiejskich, Koło Rękodzieła Artystycznego, Klub Seniora, Młodzieżowa Kapela Spod Dęba, Stowarzyszenie Nasze Dzieci i Zalasowskie Przekupki. W konkursie wieńców Koło Gospodyń Wiejskich zajęło 2 miejsce oraz nominację na dożynki wojewódzkie. Dożynki uświetniły swoimi występami zespoły folklorystyczne z Zalasowej i Kowalowej. Uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać prace rękodzielników z całej gminy oraz wystawę zwierząt hodowanych w naszej miejscowości. Wieczorem mieszkańców rozbawił folkowy zespół Redlin grający ludowe utwory muzyczne z całego świata w rockowej aranżacji. Wszyscy chętni natomiast bawili się do później nocy przy dźwiękach zespołu Smajl.

Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tej imprezy: Ośrodkowi Kultury z Panią Dyrektor Teresą Lisak na czele i wszystkim pracownikom, Stowarzyszeniu Zalasowian, Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z komendantem i prezesem, Kołu Gospodyń Wiejskich, Kołu Rękodzieła Artystycznego, zwłaszcza za ręczne przygotowanie nawiązujących do tradycji kotylionów, Klubowi Seniora, pracownikom Referatu Komunalnego, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Zalasowej, radnym gminnym, radnym rady sołeckiej, Mieczysławowi Burza za przygotowanie wystawy zwierząt oraz opiekę nad nimi w trakcie imprezy. Dziękuję serdecznie starostom tegorocznych dożynek: Beacie Pędrak oraz Markowi Firmuga; prowadzącym Marcie Kozioł i Wojciechowi Florczakowi; księdzu proboszczowi Stanisławowi Kurczab, księdzu katechecie Stanisławowi Mrózek oraz naszemu rodakowi księdzu Mirosławowi Gawronowi. Gorące podziękowania kieruję do wszystkich, którzy włożyli trud w przygotowanie wieńców dożynkowych oraz pięknie przystrojonych zaprzęgów konnych. Dziękuję także sponsorom, którzy wspomogli organizację wydarzenia: Lucynie Janiga, Bogusławie i Gabrieli Januś, Kazimierzowi Kawie, radnym zalasowskim, firmom: Kadet Kazimierz Dębicki, GS Ryglice, z presezem Tomaszem Burzą, MAR-KAM Kamieniarstwo Marcin Sutor, DAKT M Dorota Madeja, Pensjonat Panorama Ewa Usarz, Bistro Zalasowa, Zakład Elektro-Instalacyjny Kazimierz Hetman, Delikatesy Wismax Małgorzata Matug.

Dziękuję najgoręcej wszystkim mieszkańcom Zalasowej i całej gminy Ryglice uczestniczących w dożynkach -za stworzenie wyjątkowej atmosfery i radosnej zabawy, którą z pewnością będziemy pamiętać przez długi czas!

 

Sołtys Zalasowej Wiesław Matug

 

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.