Co u Seniorów?

II Rajd rowerowy, który był 29 sierpnia przejechaliśmy  trasą  Zalasowa – Wola lubecka  przez wieś pod remizę w Woli Lubeckiej i powrót drogą do Zalasowej. W centrum czekali na nas koleżanki i koledzy przy grillu w ogrodzie z kiełbaskami i pyszną  karkówką.

28 września spotkaliśmy się na ognisku w altance u H. Bielińskiej, a gościem specjalnym był konsul  z Krakowa  do spraw  gospodarczo -politycznych, który zbierał opinie od mieszkańców na temat obecnej sytuacji gospodarczej na wsi. Seniorzy jednak niechętnie wypowiadali się na takie tematy, bo zdania w tej kwestii są bardzo różne, więc najchętniej  wszyscy razem śpiewali,  i tu sprawdziło się przysłowie, że muzyka łagodzi obyczaje.

W październiku  porządkowaliśmy  wojskowy cmentarz na Podlesiu, aby przygotować  go do uroczystości na 11 listopada .

12 października  odbyła się I Senioralia  w Szkole Podstawowej w Lubczy, na której spotkali się wszyscy seniorzy z  Gminy Ryglice. Każde  Koło Seniora przedstawiło przygotowany program  artystyczny. Było dużo  śmiechu i dobrej zabawy.

W dniach 6-7 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy.

Delegacja Seniorów uczestniczyła w Marszu Pamięci 11 listopada na cmentarzu wojennym na Podlesiu.

Co wtorek i czwartek tygodnia  spotykamy się  w Pałacu na herbatce , a ostatnio pani Ania z chętnymi prowadzi naukę podstawowych kroków tańca towarzyskiego.

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, który obdarował wszystkich małym upominkiem.

 

Tekst i zdjęcia  M. Romanowska

 

 

Kategoria: Koło Seniorów z Zalasowej  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.